Charlie i fabryka czekolady – książka

Są książki dla dzieci i dla dorosłych, jednak zdarzają się też takie, które wciągają niezależnie od wieku. Pozycje te pozwalają pobudzić dziecięcą wyobraźnię, a w dorosłych ujawniają wewnętrzne dziecko. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, dlatego czytanie książek, które nam to przypominają to taka frajda. Jedną z nich jest powieść Charlie i fabryka czekolady autorstwa Dahla Roalda

Książka ,,Charlie i fabryka czekolady” – czekoladowa przygoda

Książka opowiada historię chłopca, tytułowego Charliego, który wraz z rodziną mieszka w małym, rozpadającym się domku na przedmieściach. Chłopiec uwielbia czekoladę, jednak ze względu na biedę rodziny może się nią zajadać tylko raz do roku. W pobliżu jego domu znajduje się największa na świecie fabryka czekolady, jej właścicielem jest szalony Willy Wonka. Pewnego dnia, zostaje ogłoszony konkurs, a jego zwycięzcy mają możliwość zwiedzić ową fabrykę czekolady. Wystarczy zakupić czekoladę i znaleźć w niej Złoty Kupon, czyli bilet wstępu do niezwykłej fabryki słodkości, a jest ich zaledwie pięć. Jednym ze szczęśliwców, którzy wygrywają konkurs jest Charlie, który nie podejrzewa, że wizyta w królestwie Willego Wonki odmieni życie całej jego rodziny. 

,,Charlie i fabryka czekolady” – ważna lekcja dla małych i dużych

Ta słodka powieść to niezwykła przygoda, która przenosi czytelnika w świat pełen czekolady i zwariowanych zdarzeń. Opowiada o tym, jak ważna jest skromność i pokora, a rodzina to najcenniejszy skarb. Lektura oczaruje małych i dużych czytelników. Wykreowany świat wciąga bez reszty, pobudza wyobraźnię i apetyt. Główny bohater to zwyczajny chłopiec, którego marzenia się spełniają, a to wszystko dzięki wsparciu najbliższych. Przeżywa on największą przygodę swojego życia, gdzie sny stają się jawą. Wokół niego pojawiają się liczne pokusy, ale dla niego najważniejsza jest rodzina. Zakończenia jego historii nikt się nie spodziewa, wizyta w fabryce czekolady przeradza się w szansę na nowe życie. Obok tej niesamowitej książki nie sposób przejść obojętnie.